Romėnai pradėjo Andalūzijoje auginti kviečius ir vynmedžius. Arabai išmokė auginti sodus, įdiegė drėkinimą, tobulino alyvmedžių auginimą bei aliejaus gamybą. Pagrindiniai šio regiono patiekalai valgomi šaukštu, todėl mitybos tradicija vadinama „šaukšto“ virtuve. Atlantas ir Viduržemio jūra, kalnai, derlingos lygumos ir drėgni slėniai – visą tai rasite nukėlę garuojančio puodo dangtį.
Nelaikome savęs kulinarijos ekspertais ar maisto kritikais. Bendraujame su tais, kurie išmano vietos virtuvę ir pasakojame ką iš jų sužinojome.
Naujausios istorijos
Apie 1000 metų!
Manoma, kad tiek metų turi šie alyvmedžiai augantys netoli Casabermeja miestelio, Arroyo de Coche apylinkėse. Aplinkui auga ir daugiau, jaunesnių, tačiau šie medžiai labiausiai išsiskiria savo trijų kamienų stotais, kurių bendras perimetras daugiau nei 7 metrai.
Avokado tartaras. “Bodegas Bentomiz” receptas
Bodegas Bentomiz vyno daryklos restorane paprašiau jų restorano meistrės Mari Ángeles pagaminti ką nors greito ir jų svečių labai mėgstamo. Mari neabejodama pasirinko avokado tartarą. Mari gamina, o aš seku kiekvieną jos žingsnį.
Ensalada mixta (receptas)
Jei esate skūpus ir manote, kad kiekvienas, atėjęs į restoraną, turi valgyti tik iš savo lėkštės, išgyventi prie stalo Andalūzijoje jums bus tikras iššūkis! Ar tai būtų užkandis, ar pagrindinis patiekalas, ar desertas, kurį išsirinkote meniu tik sau, teks dalintis.
Receptas: Pipirrana iš Chajeno miesto
Šis receptas visiškai sugriovė mano įsitikinimą, kad salotos, kurios laistomos aliejumi, jokiu būdu negali būti pažliugusios! Juk kas daugiau jei ne perraudęs pomidoras pirmasis iškrės pokštą ir paleis savo skysčius dubenyje, sumenkindamas šalia jo esančius ingredientus ir visas šeimininkės pastangas pasiekti nepriekaištingą salotų traškumą? O štai andalūzai iš Chajeno ruošdami „pipirrana“ šį pomidoro akibrokštą laiko privalumu. Po supjaustymo, jie pomidorui leidžia dar kelias valandas pastovėti šaldytuve, kad jis visiškai išsitaškytų. Tai kas tai per patiekalas, kuriame tiek daug leidžiama Ponui Pomidorui?
Saldžiarūgščiai pagardai salotoms ir ne tik
Esu kvaištelėjusi dėl salotų. Galiu jas valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei. Ir rytoj, ir visą ateinančią savaitę. Ir ateinantį mėnesį taip pat. Valgant salotas taip dažnai, kaitalioju salotų rūšis, ingredientus ir pagardus. Taip jos niekada neatsibosta, o ir ruošiant jas - didelis džiaugsmas eksperimentuoti ir atrasti naujas netikėtas kombinacijas.
Balta mišrainė (ensaladilla rusa) ir jos migracijos istorija + receptas
Ispanijoje populiariausių patiekalų gretose šalia omleto, paelijos bei gazpacho rikiuojasi ir balta mišrainė. Šioje šalyje ji vadinama rusiškomis salotomis. Kaip atsitiko, kad balta mišrainė iš Lietuvos, Olivye mišrainė iš Rusijos, vokiška mišrainė iš Vokietijos ir švediška iš Švedijos, Ispanijoje vadinama rusiška?
Pomidorų gidas
Tikras geras pomidoras „pats sau fainas“ ir lėkštėje jam nereikalingi konkurentai. Šiek tiek druskos, alyvuogių aliejaus ir dieviškas skonis garantuotas. Pomidoras auginamas visuose žemynuose, jis yra antra labiausiai paplitusi ir vartojama daržovė pasaulyje, populiarumu nusileidžianti tik bulvei. Ispanijoje per metus vienas gyventojas suvalgo apie tryliką kilogramų pomidorų. Tad šiame straipsnyje papasakosiu apie ispaniškus pomidorus ir kaip iš jų pasigaminti salotas savo virtuvėje.