Caminito del Rey ir penkios marios
Tikriausiai nedaugelis Caminito del Rey lankytojų pasidomėjo, kad tako apačioje tekantis vandens upokšnis yra ta pati Guadalhorce upė, kuri vos už 40 km gana plačiais vandenimis ties Malagos miestu įteka į Viduržemio jūrą. Dar mažiau žino, kad šalia El Chorro tarpeklio (per kurį permestas tas „baisusis“ kabantis tiltas) vos kelių kilometrų spinduliu rasite net 5 dirbtinius, skirtingo dydžio ir paskirties vandens rezervuarus, kurie sudaro gana sudėtingą hidroinžinierinį kompleksą. Šios dirbtinės marios ne tik tiekia vandenį apylinkių sodams ir daržams, gamina elektrą, bet yra nuostabaus grožio žmogaus rankomis sukurtas gamtos kampelis.
Praeito amžiaus pradžioje Malaga tapo antru pagal svarbą Ispanijos pramonės miestu, kuriame veikė tekstilės, plieno ir chemijos pramonės įmonės. Joms reikėjo ne tik darbo rankų, bet ir elektros.
Inžinierių akys nukrypo į šalia miesto tekančią Guadalhorce upę, kuri iki to laiko kelis kartus skandino Malagos apylinkes aukštų potvynių bangomis.
Buvo nuspręsta statyti užtvanką ne tik hidroelektrinei, bet ir vandens lygio suvaldymui lietingo sezono metu. Tinkamiausia vieta pasirodė antroje kalnų pusėje esantis Gaitenejo tarpeklis, netoli kurio tada susijungdavo Guadalhorce, Guadalteba ir Turon upės.
1905 metais Guadalhorce upės vagoje buvo pastatyta nedidelė užtvanka, vandens paėmimo kanalas ir elektrinė. Visus šiuos objektus galite pamatyti visai šalia Šiaurinio įėjimo į Caminito del Rey. Po dviejų metų Malagą nusiaubė milžiniškas potvynis, todėl buvo nuspęsta suvaldyti ir panaudoti kitų Guadalhorce intakų vandenį. Tad 1920 metais ant Turon upės buvo pastatyta dabartinė Conde de Guadalhorce užtvanka. Ji laikoma tuometinės rafinuotos inžinerijos stiliaus etalonu: sudaryta iš kalkakmenio blokų ir vainikuojama pusapvalių arkų linijomis.
Po 40 metų buvo suformuotos dar dvi dirbtinės marios – iš kiek aukščiau užtvenktų Guadalteba ir Guadalhorce upių. O po dar dvidešimties metų sukurta paskutinė šio inžinerinio komplekso dalis - vandens rezervuaras Tajo de Encantada, kurio vandenys suko hidroakumuliacinės elektrinės turbinas.
Tajo de Encantada marios „užkeltos“ ant Bobastro kalno viršūnės, todėl norint jas pamatyti teks pavingiuoti kalnų keliuku MA - 448 pro Bobastro archeologinę vietovę iki Mirador Tajo de la Encantada apžvalgos aikštelės.
Dėl statybos darbų statant šias užtvankas bei dėl dirbtinių marių susidarymo teko išspręsti daugybę kilusių problemų – perkelti kelių miestelių gyventojus, geležinkelio linijas, kelius, net iš naujo nutiesti naftotiekio atkarpa. Garsusis Caminito del Rey irgi yra šių darbų rezultatas – šis takas buvo įrengtas patogesniam susiekimui.
Taigi, jeigu susiruošėte pasivaikščioti Caminto del Rey taku – skirkite laiko pasigrožėti aplinkinėmis mariomis, kur pamatysite ne tik nuostabius gamtos ir žmogaus rankomis sukurtus vaizdus, bet ir galėsite pasimaudyti ar pasiplaukioti laiveliais.
O taip pat verta aplankyti:
Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?
Privatūs turai įvairaus dydžio keliautojų grupėms su lietuviškai kalbančiais ir Andalūzijoje gyvenančiais kelionės vadovais.
Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.
Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!
Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.
Skaitykite kitas istorijas:
Ačiū, kad skaitote! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:
Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato: