Andalūzija. Virgen Extra

View Original

Gustavas Eiffelis Huelvoje

Į Odielio upę įsiskverbusi metalinė konstrukcija, kažkuo panaši į nuvirtusį metalinį bokštą yra gerai matoma iš bet kurios Huelvos uosto krantinės vietos. Kadaise prie šio trijų aukštų molo švartuodavosi krovininiai laivai. Jie išgabendavo Huelvos kasyklose išgautą metalų rūdą ir mineralus į kitų šalių metalurgijos fabrikus.

Eifelio molas Huelvos mieste  | ©laimafoto

Rūda buvo vežama 100 km ilgio geležinkeliu, kuris baigėsi šia konstrukcija. Krovimo darbai vykdavo net dviem aukštais – viršuje į laivus perkraudavo rūdą, o apatiniame - į triumus pakraudavo komercinius krovinius.

Iš arčiau molas atrodo labai įspūdingai – medžio ir metalo detalių ažūras sugebėjo išlaikyti daugybę tonų sveriančius, rūdos prikrautus traukinių sąstatus. Molo konstrukciją suprojektavo du britai - George Barclay Bruce ir Thomas Gibson, kurie konsultavosi su Gustavo Eifelio vadovaujamos studijos architektais.

Jo struktūra akivaizdžiai primena garsųjį bokštą, kuris buvo pastatytas Paryžiuje, tik aštuoneriais metais vėliau. Molas iki šiol Huelvoje vadinamas garsiojo architekto vardu – Muelle de Eiffel.

Molas anksčiau buvo 1200 metrų ilgio ir manoma, kad per visą jo istoriją juo buvo pakrauta apie 150 milijonų tonų krovinių. Molas uždarytas 1975 metais ir palaipsniui pritaikytas miestiečių poreikiams – nuo jo dienomis žvejai gaudo žuvis, o vakarais miestelėnai renkasi pasigrožėti besileidžiančia saule.

Pasivaikščiokime kartu šiuo įspūdingu molu:

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Taip pat skaitykite:

See this gallery in the original post

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitote! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

See this content in the original post

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

See this social icon list in the original post