Triana. Kitoje upės pusėje
Kaip Vilnius turi Užupį, taip ir Sevilijos Trianos rajonas, esantis antrapus Guadalquivir upės vadinamas Nepriklausoma Trianos respublika. Šioje vietoje pirmoji kolonija įkurta dar romėnų laikais, vėliau čia buvo inkvizicijos būstinė, o naujesniais laikais, po maro epidemijos šį rajoną apgyvendino varguoliai, valkatos, jūreiviai ir keramikai. Kalbama, kad čia gimė seviljietiškas flamenko.
Kažkada Trianos rajonas Sevilijos mieste visame pasaulyje garsėjo plytelių dirbtuvėmis ir keramikos dirbiniais.
Beveik visos plytelės, kurios matomos Sevilijos bažnyčiose, viešbučiuose, baruose ir privačiuose namuose, taip pat miesto Ispanijos aikštėje (Plaza de España) buvo pagamintos Trianoje.
Dabar keramikos dirbtuves galima rasti Sevilijos priemiesčiuose, o pačioje Trianoje likusios tik kelios plytelių parduotuvės. Nepaisant to, šis rajonas neprarado savo savito grožio ir stebina dekoratyvumu.
Šiame rajone yra garsusis Mercado de Abastos de Triana – turgus, kurį rasite praėję Izabelės II tiltu. Senojo turgaus statybos metu buvo nugriauta liūdnai pagarsėjusi Castillo San Jorge – pilis, kurioje kelis amžius veikė Šv. Inkvizicijos būstinė ir kalėjimas. Dabartinis turgaus pastatas perstatytas 1990 metais ir yra labai savitas prekių įvairove, o jo viduje veikia flamenko teatras.
Triana ilgą laiką buvo „kitoje upės pusėje“, tačiau dėl Seviliją niokojusių Guadalquivir potvynių XX amžiaus pradžioje pradėta ieškota būdų pakeisti upės vagą, ją padalinti ir nukreipti srovę toliau nuo miesto centro. 1926 metais buvo pradėta tiesinti upės vagą ir vienu metu Triana buvo virtusi sala, o ruošiantis Expo 92 parodai buvo perkasta viena iš upės atšakų, todėl dabar šis rajonas yra dirbtinio pusiasalio viduryje.
Trianos rajono gyventojai sakydavo, kad perėję upės tiltu į Sevilija pasijaučia užsieniečiais. Tikriausiai todėl, kad saloje vyravo ypatinga dvasia – čia prieglobstį rasdavo ne tik besislapstantys nuo teisingumo, bet ir už įstatymo ribų paskelbti romai ir net juodaodžiai vergai.
Norintys pajusti Triana dvasią ir pasinerti į autentišką jo gyvenimą turėtų apsigyventi jo viduje bent jau kelias dienas ir pabandyti užmegzti draugiškus ryšius su vietos gyventojais. Įdomių istorijų gali papasakoti vietos gidai, o jeigu neturite laiko ilgiems tyrinėjimams ir legendoms – bent apsilankykite viename iš Triana flamenko teatrų (tablao), kurių gausu netoli Calle Betis, upės pakrantėje.
Pasivaikščiokim kartu po Trianą:
Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?
Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.
Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!
Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.
Skaitykite kitas istorijas:
Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:
Išsireiškimas gali būti daugiaprasmis, bet mūsų atveju, keliaujant po Andalūziją su lietuviais, jis visuomet pozityvus. Nesvarbu iš kur atvyko lietuviai - iš Lietuvos, Danijos, Norvegijos ar Škotijos – svarbiausia kelionės istorijų dalis yra ta, kad mažiau žinomus dalykus ar sunkiau suvokiamus reiškinius galime paaiškinti palyginimais ir puikiai visi suprasti apie ką kalbame.