Tropikų perlas kalnų papėdėje
Rinkdamiesi kelionės maršrutą Andalūzijoje venkite išankstinių nuostatų, tokių kaip „nieko įdomaus, turistinis kičas, banalu“. Nekartą įsitikinome, kad užsukus į nieko nežadančią vietą gali nustebti taip, kad daug neabejodamas ją vėliau rekomenduosi kitiems. Almuñécar (reikėtų tarti almunjiekar) yra keistoje vietoje įspraustas Granados provincijos pakrantės miestelis.
Miestelio gyventojai mano, kad šioje vietoje įsikūrė pirmieji į Andalūzjią atplaukę finikiečiai. Ir nieko nuostabaus – į miestelį žymiai paprasčiau patekti Viduržemio jūra, nei sausuma. Net ir šiais laikais.
Čia užsukome norėdami tik apsižvalgyti, bet pasilikome net kelioms dienoms. Neslėpsiu – man labiausiai patinka Andalūzijos Atlanto pakrantė. Savo nuostabia laukine gamta, paplūdimiais, atviromis erdvėmis ir energija. O štai Andalūzijos Viduržemio jūros „costas“ juokais vadinu turistų kolonizuotomis ir užsieniečių okupuotomis žemėmis.
Tačiau Almuñécar‘as nustebino savo užsispyrimu ir „rezistencija“ visiems stereotipams. Ankštai įspraustas tarp akmeningų iškyšulių, iš šiaurės užstotas kalnais, o pietuose prigludęs prie jūros. Pati gamta aprėžė miesto ribas, tačiau čia liko vietos ir didžiuliams tropinių vaisių sodams, visus metus žaliuojantiems Seco ir Verde upės vagos slėniuose.
„Čia Čirimoja“ – atsakė ponia, paklausta kokie vaisiai dabar sirpsta šiuose soduose. Vaisiaus skonis įspūdžio nepaliko, skirtingai nei miestelis. Žvelgiant nuo pakrantės promenados jis pasirodė kažkoks lengvas, grakščiomis linijomis banguojantis palei paplūdimį, jaukus, žalias ir tropiškai atsipalaidavęs. Net ne panašus į Viduržemio kurortą - labiau primena kokį snaudžiantį Floridos pakrantės ar net Karibų salos perlą.
Mieste pastatytos skulptūros ne tik miestą įkūrusiems finikiečiams, bet ir vėliau jį užkariavusiam Abderamanui I. Aukščiausiame miesto taške matomą krikščionių statytą San Migelio tvirtovę supa medinos gatvių labirintas. Beje - paplūdimys akmenuotas, tad plono patiesaliuko pasideginimui užteks neilgam. Užtat pakrantės restoranėliai čia tikrai nuostabūs.
Ir dar - šią vietą įkūrę finikiečiai ją pavadino... Sexi. Matyt ir jie čia atrado kažką ypatingo.
Taip pat skaitykite:
Smalsiausius skaitytojus kviečiame pasižvalgyti po netoli Almuñécar esantį Nercha urvą (isp. Cueva de Nerja):
Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?
Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.
Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!
Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.
Skaitykite kitas istorijas:
Ačiū, kad skaitote! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:
Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato: