El Torcal. Pasivaikščiojimas jūros dugnu

Antekera (Antequera) miesto fotografų asociacijos (AFA) organizuojamuose konkursuose didžiausią galimybę gauti apdovanojimą turi fotografija, kurioje įamžintas El Torcal. Toks dėsningumas gali priversti šyptelėti tik tuos, kurie mano kad vietos fotografai stokoja fantazijos ir tingi pasižvalgyti ką nors naujo. Kad El Torcal nėra tik dar viena lankytina vietos įžymybė supratau penktą kartą ant jo užkilęs.

El Torcal,  Andalūzija | ©laimafoto

Javier fotografuoja El Torcal nuo to laiko, kai nusipirko pirmąją fotokamerą. Yra čia buvęs daugybę kartų, padaręs tūkstančius fotografijų, bet kukliai pripažįsta, kad jo paties vertinimu – gerų yra tik koks šimtas. Šį kartą kartu su juo į El Torcal užkilome savaitgalį norėdami pasivaikščioti ir pasigrožėti apylinkių panoramomis.

Fotografo vedami sukame pietinio kalno šlaito link ir vingiuojame siauru taku tarp nuosėdinių uolienų klodų.

Pakeliui sutinkame būrį laukinių ožių, leidžiamės į daubą ir apsukę dar kelis iškyšulius sustojame.

Fotografas ištraukia iš kuprinės telefoną, kažko jame ieško, žvalgosi aplink, paeina, sustoja, vėl žvalgosi. Galų gale taria – nerandu.... Tada jau susižvalgome : Ar vaikštome kažko ieškodami?

Javier rodo nuotrauką telefone – El Elefante (dramblys) – uolos darinys, apšviestas tekančios saulės, tikrai atrodo panašus į dramblio profilį. Jis nėra labai didelis, kažkur turėtų būti ant skardžio, bet nerandu. Fotografija daryta švintant, todėl vakare viskas atrodo kitaip. Stabdome dramblio paieškas ir grįžtame stebėti laukinių ožių kovos.

Laukinių ožių kovos El Torcal | ©laimafoto

Ši istorija paaiškina El Torcal unikalumą. Apsilankius čia pirmą kartą pilnai pakaks pasigrožėti atsivėrusiomis panoramomis, pasivaikščioti kanjonais ir slėniais, palaipioti uolienų šlaitais. Tačiau atvykęs kiekvieną sekantį kartą pradėsi atrasti naujus dalykus, naujas panoramas, naujus takus, dar nematytas formų kompozicijas ir atspalvius. Niekada nežinai ką pamatysi pasukęs už kampo, ar žvilgtelėjęs į nedidelį tarpeklį. 

Ši vieta sudaryta tarsi iš tūkstančių smulkių detalių – akmenų, uolų, suakmenėjusių įspaudų, formacijų primenančių grybus, gyvūnus, katedras ir pilis. Didesnės struktūros turi savo pavadinimus – Piemens kaminai, Varžtas, Kepurė, Velnio karnizas. Tačiau yra ir begalės mažesnių, dar nematytų ir bevardžių.

Įvairiu metų laiku ar net dienos bėgyje ta pati vieta gali atrodyti visiškai naujai. Naktimis ant kalno renkasi žvaigždėto dangaus stebėtojai, dienomis – ekstremalaus sporto mėgėjai.

El Torcal niekada nebūna toks pats ir tuo yra nepakartojamas. Vaikščiodamas siauriais takų labirintais gali rasti nuošalių vietų ir meditacijai ir piknikui su draugais. Čia ganosi avys, gausu paukščių, auga laukinių gervuogių krūmai.

El Torcal kadaise buvo jūros dugnas, prieš milijonų metų iškilęs į 1300 metrų kalno viršūnę. Šis geologinis rezervatas įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą, tačiau čia gali atvykti bet kuriuo paros metu – parkas neturi darbo valandų, nereikia pirkti bilieto ar samdytis gido. Nuo Antekera miesto jis nutolęs tik 14 km, todėl čia galima atkeliauti pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu.

Daugiau informacijos čia.

 

Norite pakeliauti po Andalūziją giliau, įdomiau, kitoniškiau?

Parašykite mums andaluzija@virgenextra.lt, suplanuosime kelionę kartu.


Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

 

O taip pat įtraukite į maršrutą:

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Previous
Previous

Barbate. Paplūdimys rezervuotas... karvėms

Next
Next

Alhama de Granada. Sekanti stotelė - Septynios Seserys