Pasaulyje yra tūkstančiai vietų, kurias reikėtų aplankyti bent kartą gyvenime - taip mums rekomenduoja įvairūs kelionių žurnalai, viliodami spalvotomis iliustracijomis. Andalūzijoje yra vietų, kurias lankydami net ir tūkstantąjį kartą vėl naujai patirsite malonų pirmojo karto nuotykį. Šis kraštas nuostabiausias rudenį, žiemą ir pavasarį, o keliauti po jį reikia neskubant. Mes jums papasakosime kaip.
Naujausios istorijos
Malagos muziejai ir meno centrai
Malaga yra Pablo Picasso gimtinė. Tad, jei šiek tiek nutuoki apie meną ir juo domiesi, tiesiog privalai šiame mieste aplankyti Picasso muziejų, jo gimtuose namuose įrengtą menininko fondą, pasidaryti selfį su Picasso skulptūra Merced aikštėje ir prisipirkti atvirukų su šio genijaus darbų reprodukcijomis. O ar be Picasso Malagoje yra muziejų ir galerijų, kurias vertėtų pamatyti?
Sevilijos katedra žaliems
Kartais tiek nedaug trūksta, kad nusivylimo pilną „Aiiii, nu....“ pakeistų trykštantis susižavėjimu „Oi! Super!!” Taigi ruoškitės - šiandien einame į Sevilijos Katedrą. Jus mūsų klausiate, ar verta. Mes jums pasakojame, kodėl.
Granados Alhambra žaliems
Šis straipsnis skirtas tiems, kurie „kažką“ girdėjo apie Granados Alhambrą ir svarsto, ar verta pasukti iš kelio ir sumokėjus už bilietą kažkiek eurų pasivaikštinėti žioplinėjant „po kažkokius“ maurų karalių rūmus.
Alhambra iš visų pusių
Žinote, koks dažnas po Andalūziją keliaujančių lietuvių klausimas? “Ar verta užsukti į... Gibraltarą?” Į jį vis dar neatsakėme – laikome įtampą iki pat finalinio švilpuko. O kol jo laukiate - paaiškinsime kodėl verta aplankyti Kordobos Mečetę – Katedrą.
Pliažo taisyklės
Pliažas yra vieša vieta – jame turi galioti elgesio taisyklės. Na kad kas nors per daug atsipalaidavęs neužsimirštų. Pliažų Ispanijoje tikrai netrūksta, tai ir taisyklių pasitaiko pačių įvairiausių, net ir pakankamai kurioziškų. Na pavyzdžiui.
Svajojantiems apie Alhambrą
Per metus svajonė patekti į Alhambrą gali virsti realybe tik 2 763 500 Alhambros lankytojų - toks yra UNESCO nurodymas. Taigi teks susitaikyti, kad šį šedevrą prižiūrinti įstaiga į lankytojus žiūri labai formaliai ir reikalauja laikytis keistokai skambančių taisyklių.
Magiškų miestelių maršrutas
Pradžioje mus gerokai stebindavo andalūzų bendruomeniškumas ir noras dalyvauti įvairiausiose veiklose, būreliuose ir iniciatyvose. Jiems labai patinka būti būryje bendraminčių ir jausti aplinkinių paramą. Dar andalūzams patinka persirenginėti, persikūnyti įvairiausiais personažais, dalyvauti procesijose ir teatralizuotuose vaidinimuose. Ne ką mažiau aktyvios ir miestų ar miestelių bendruomenės, tačiau šioje veikloje pasireiškia du veiklos vektoriai – noras būti kartu ir tuo pačiu kuo nors išsiskirti. Konkurencija irgi kiša koja, nes ypatingus išskirtinumus bandoma apsaugoti prekiniais ženklais ir surašyti jiems eilę kriterijų.
Kordobos Mečetė - Katedra žaliems
Žinote, koks dažnas po Andalūziją keliaujančių lietuvių klausimas? “Ar verta užsukti į... Gibraltarą?” Į jį vis dar neatsakėme – laikome įtampą iki pat finalinio švilpuko. O kol jo laukiate - paaiškinsime kodėl verta aplankyti Kordobos Mečetę – Katedrą.
Costa del Sol kairė ir dešinė
Esu girdėjęs vaizdingą pasakymą, kad visa Costa del Sol (taip vadinama Viduržemio jūros pakrantė nuo Manilva iki Nerja) yra milžiniškas, ant šono nuvirtęs daugiabutis, tik per stebuklą neįgriuvęs į jūrą. Tiesos tame yra daug, nes visa Europa nori tingiai pasivartyti šios pakrantės paplūdimio gultuose, o pakrantės ilgis tik 150 km, todėl kiekvienas laisvas pakrantės lopinėlis jau užimtas. Gultams skirtas siauras pajūrio ruožas, prispaustas prie jūros daugiaaukščiais apartamentų ir viešbučių kompleksų mūrais, kuriuose vasaros piko metu gyvena virš milijono poilsiautojų.
+40c. Daryk kaip daro vietiniai!
Jei nusprendėte ne tik poilsiauti Costa del Sol, bet ir pakeliauti po Andalūziją liepos – rugpjūčio mėnesiais, o temperatūros stulpelis rodo virš +40C, pateikiame kelis vertingus patarimus, kurių pravartu laikytis, kad atostogos būtų saugios ir sklanžios.
Išpardavimai Andalūzijoje arba ¡Vámonos de rebajas!
Visai normalu, kad atvykus į Andalūziją parduotuvių vitrinos taip ir traukia užsukti vidun. Pirmiausia todėl, kad Ispanijoje rūbų, avalynės, galanterijos ir namų dekoro prekių kainos jau senokai lietuviams patrauklesnės nei tėvynėje. Antra, čia galima apžiūrėti ir įsigyti žinomų prekinių ženklų rūbų kolekcijas, kurios Lietuvoje atsiras tik ateinančiais metais. Trečia ir labiausiai į parduotuves viliojanti priežastis - nuolaidos.
Andalūzijos pajūris
Nors Lietuvos pajūryje lankiausi senokai, iš nuogirdų darau išvadą, kad ten neįvyko didelių pokyčių, jog negalėčiau palyginti Andalūzijos ir Lietuvos pajūrių. Ta proga bandau sugretinti „čia ir ten“, išskirdamas keturis pajūrio poilsiautojų tipus, beje – tikrai be sarkazmo ir pašaipos.
Reikalaujate romantikos?
Ką originalaus nuveikti Andalūzijoje Valentino dienos proga? Turiu mintyje tikrai originalius dalykus, o ne klasikinius pasiūlymus pasivartalioti prabangaus viešbučio lovoje, pasiturkšti SPA, paplaukioti jachta, pasidaryti masažą ar pavakarieniauti restorane. Visą tai mes žinom.
Žygeiviai, haikintojai ir senderistai
Ispanų kalboje laisvalaikiu pėsčiomis vaikštinėti mėgstantys žygeiviai vadinami žodžiu, kuris patogiai skamba ir mūsų ausiai – (los) senderistas. Veikla, kuria užsiima senderistas vadinama (el) senderismo ir apibūdinama kaip visiems prieinama laisvalaikio turizmo forma - pasivaikščiojimas takais natūralioje aplinkoje patikslinant, kad tai nėra varžybinis sportas, todėl užsiimant senderismu reikia mėgautis, o ne lenktyniauti.
Keliaujame kaip vietiniai. Kur apsistoti?
Galima daryti taip, kaip daro visas pasaulis – atsiversti kelis pagrindinius apgyvendino paslaugas siūlančius puslapius, suvesti kelionės datas, poreikius ir paspaudus „enter“ gauti daugybę pasiūlymų iliustruotų nuotraukomis ir kainomis. Bet galima ir kitaip, žinant raktinius paieškos žodžius ir bendras taisykles. Taigi ieškome nakvynės Andalūzijoje.
10 Andalūzijos pajūrio vietų
Šiais laikais sunku išsiversti be geriausiųjų „dešimtukų“. Tokie sąrašai patogūs tiems, kuriems trūksta laiko ieškoti, o radus - skaityti ilgus rekomendacijų ir patarimų aprašymus. TOP sudarytojams irgi reikėtų būti atsargiems, nes rekomendacijų sąrašas, skirtas Londono kosmopolitui, gali sukelti tikrą siaubą provincijos grynuoliams. Siūlome kelis mūsų sudarytus paplūdimių TOP 10‘tukus – gal kuris tiks ir Jūsų tipažui.
Į Andalūziją žiūrime… iš aukšto
Visai gali būti, kad pagal apžvalgos bokštų skaičių tūkstančiui gyventojų Lietuva pirmauja pasaulyje. Gal šį populiarumą lemia tai, kad Lietuva lygumų kraštas, o prie žemės prigludusiam lietuviui labai norisi apžvelgti savo krašto grožybes ir tolius pasilipus iš aukščiau? Tuo tarpu Andalūzijoje yra daugybė natūralių gamtos vietų, nuo kurių į aplinkines žemes galite žvelgti beveik iš paukščio skrydžio. Čia sunkiausia užduotis - tokią vietą išsirinkti. Šį kart pakilkime į žmogaus rankomis statytus statinius – tvirtovių ir katedrų bokštų apžvalgos aikšteles ir pasigrožėkime provincijų sostinių panoramomis.
REPSOL saulės šviesa
Prieš 42 metus Ispanijoje išleistas kultinis kelionių gidas Guía Campsa (na tas su geltonais viršeliais, kaip pasakoja vietiniai). Gide buvo sužymėtos Ispanijos, Portugalijos, Pietų Prancūzijos lankytinos vietos, viešbučiai ir restoranai. Šis gidas tapo privaloma dovana tėvo dienos proga bei ką tik išlaikiusiems teises. Vėliau Campsa pavirto Repsol, gidas sulindo į internetą, navigacinę sistemą ir telefonus. Ispaniškasis Repsol panašus į prancūziškąjį Michelin. Tik Michelin už nuostabias patirtis restoranams skiria žvaigždes, o Repsol – saules.
Ir Kalėdų pasaka ir Kalėdų rokenrolas
„Dar šventėms neprasidėjus pavargote nuo jingle bells varpelių dindiliavimo? Veda iš proto nenutylanti reklamos kakofonija, pavargote klaidžioti nuolaidų ir pasiūlymų džiunglėse? Važiuokite per Kalėdas pailsėti į Andalūziją!“ – toks reklaminis plakatas kelionių agentūros vitrinoje tikrai nemeluotų. Andalūzai švenčia Kalėdas labai įvairiai, todėl čia rasite ir nenuilstantį kalėdinį šurmulį ir prieškalėdinę ramybę. Čia galite rasti net ir tikro sniego!
Atostogauji Ispanijoje? Ilsėkis kaip ispanas!
Pamenate posakį „savame krašte pranašu nebūsi“? Savame krašte nelengva ne tik pranašauti, bet ir... atostogauti. Ištrūkus trumpo poilsio norisi patinginiauti, patirti nuotykių ir įspūdžių, paragauti naujų patiekalų. Savame krašte viskas gi pažįstama. Gal todėl du trečdaliai lietuvių planuoja atostogas užsienio šalyse? O štai ispanai elgiasi priešingai - absoliuti jų dauguma atostogauja Ispanijoje, į užsienį išvyksta tik dešimtadalis. Kodėl ispanai tokie namisėdos?