Mitai apie Virgen Extra alyvuogių aliejų

Visą virtinę mitų apie Virgen Extra aliejų galima išgirsti jo kam nors padovanojus: „Oi! Kokia brangi dovana! Padėsiu ant lentynos ar į spintą ir, kai kitą kartą susitiksime, pagaminsiu su juo salotų.“ Atrodytų, kad mitus kuria tik gyventojai šalių, kuriose neauga alyvmedžiai ir negaminamas alyvuogių aliejus, tačiau iš tikrųjų net du trečdaliai ispanų negali tiksliai pasakyti, kuo skiriasi Virgen Extra alyvuogių aliejus nuo tiesiog Virgen. Taigi noriu šiuos mitus pakomentuoti.

Mitai apie Extra Virgen alyvuogių aliejų| ©laimafoto

Pirmasis mitas – Virgen Extra aliejus yra prabangus ir daug kainuoja

Butelį (1litro, PET pakuotės) paprasčiausio Virgen Extra katogorijos aliejaus galima nusipirkti artimiausiame prekybos centre už 4 ar 6 eurus. Atrodo, brangoka, juk lietuviams labiau įprastas saulėgrąžų aliejus kainuoja tris, o rapsų – du kartus pigiau, tačiau šie produktai iš esmės yra skirtingi. Virgen Extra alyvuogių aliejus – natūralus produktas, mechaninėmis priemonėmis išgautas iš alyvuogių. Kai tuo tarpu rapsų ir saulėgrąžų – cheminiu būdu išgautas aliejaus rafinatas. Natūralus, šaltai spaustas Virgen Extra alyvuogių, saulėgrąžų ir rapsų aliejus kainuoja beveik tiek pat. Panašiai kainuoja ir kokosų aliejus. Išskirtinės kokybės, reto Virgen Extra aliejaus kaina gali būti ir labai didelė, bet tai – jau kita istorija.

Antrasis mitas – visi Virgen Extra aliejai yra vienodi. Skiriasi tik jų kilmės vieta, pakuotė ir kaina

Skiriasi ne tik pakuotė ir kaina – skiriasi skonis, kvapas, nauda sveikatai ir daug kitų savybių, dėl kurių Virgen Extra ir yra toks išskirtinis. Virgen Extra aliejaus įvairovę galima palyginti su vyno įvairove.

Mitai apie alyvuogių aliejų | Andalūzija. Virgen Extra

Mitai apie Extra Virgen alyvuogių aliejų| ©laimafoto

Trečiasis mitas –  Virgen Extra alyvuogių aliejus greitai sensta, apkarsta, pradeda oksiduotis, todėl geriausia jį pirkti mažais kiekiais ir greitai sunaudoti

Nors manoma, kad idealiomis sąlygomis aliejų galima laikyti amžinai, vis dėlto Virgen Extra skonis ir kvapas – tai, ko tikimasi ir už ką mokami pinigai, išlieka tik tam tikrą laiką. Skirtingai nei vynas ar kiti brandinami produktai, aliejus laikui bėgant geresnis netampa, taigi padėti jį ant lentynos ir saugoti neverta. Kartumas nėra gendančio aliejaus požymis, toks yra natūralus Virgen Extra alyvuogių aliejaus skonis. Pats charakteringiausias – ankstyvojo derliaus (cosecha temprana) aliejus. Jo skonis iš pradžių gali būti labai intensyvus, vėliau pradeda rimti, švelnėti ir galutinai įgauna savo rūšiai būdingą skonį ir kvapą maždaug po 4 mėnesių. Po to, jei tinkamai saugosite, skonis nesikeis ir porą metų. Taigi pirkite tiek, kiek sunaudosite per mėnesį ar du, rinkitės tamsaus stiklo butelį, aliejų laikykite tamsioje, vėsioje vietoje ir gerai uždarytą.

Ketvirtasis mitas –  Virgen Extra alyvuogių aliejus tinkamas tik salotoms gardinti

Norint išsaugoti visas vertingąsias Virgen Extra aliejaus maistines savybes, geriausia naudoti jį nekaitintą (crudo) – gardinti juo salotas, padažus, paruoštus patiekalus ir net alkoholinius kokteilius. Tačiau daugelį vertingųjų savybių šis aliejus išsaugo ir aukštoje temperatūroje, todėl puikiai tinka ir maistui kepti bei troškinti. Naudokite jį drąsiai – išbandykite įvairius variantus.

Penktasis mitas –  Virgen Extra aliejus yra labai kaloringas ir eina į kūną

Virgen Extra aliejus turi beveik tiek pat kalorijų, kaip ir visi kiti riebalai, tačiau yra laikomas vienu sveikiausių augalinių aliejų ir itin vertinamas dėl organizmui naudingų medžiagų, kurios stiprina imuninę sistemą, gerina virškinimą, kraujotaką, smegenų ir širdies veiklą, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir insulino gamybą, stabdo organizmo senėjimo procesus. Jeigu jau negalite išvengti riebalų, rinkitės bent jau sveikiausius. 

 

Nepirkite mums kavos, nusipirkite sau aliejaus!

Už mūsų kuriamas originalias istorijas ir už naudingą informaciją planuojant kelionę atsidėkoti galite pirkdami andalūzišką Virgen Extra aliejų mūsų el. parduotuvėje Lietuvoje.

Skaitykite kitas istorijas:

Ačiū, kad skaitėte! Jei patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo:

Prisijunkite prie mūsų sekėjų rato:

Previous
Previous

Kaip pasigaminti alyvuoges namuose?

Next
Next

Imkite mane ir ragaukite